​Deputeti i LVV-së në Kuvend: Të ekzekutohen pagat për mësimdhënësit

Aktuale

​Deputeti i LVV-së në Kuvend: Të ekzekutohen pagat për mësimdhënësit

Më: 7 tetor 2022 Në ora: 11:47
Kuvendi i Kosovës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, i ka bërë thirrje ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Muratit të ekzekutojë pagat ndaj mësimdhënësve.

Ai në Kuvendin e Kosovës, kërkoi edhe nga SBAShK-u të mos bëhet pengesë në realizimin e orëve të humbura gjatë muajit shtator, por të bashkëpunojë me MAShT-in dhe të ecet tutje.

Korenica: I bëj thirrje ministrit që të bëhet ekzekutimi i pagave

“Unë po ashtu i bëj thirrje ministrit që të bëhet ekzekutimi i pagave, por njëkohësisht i bëj thirrje edhe SBAShK-ut mos të bëj pengesë në realizimin e kompensimit të orëve të humbura. Të bashkëpunojnë me MAShT-in dhe të ecim tutje”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat