Rrahu të moshuarën, dalin pamjet e Aurona Pelajt duke tymosur pasi u lirua nga burgu

Aktuale

Rrahu të moshuarën, dalin pamjet e Aurona Pelajt duke tymosur pasi u lirua nga burgu

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 09:07
Sulmi ndaj të moshuarës

Është publikuar foto e parë pas burgimit të Aurona Pelajt, e reja e cila dhunoi një të moshuar në shtëpinë e të moshuarve në Pejë.

Ish-infermierja në Shtëpinë e Kujdesit për të Moshuarit “Orenda” në Pejë, Aurona Pelaj, është fotografuar teksa pi cigare, dhe shijon lirinë.

Gjykata vendosi që të lirojë Aurona Pelajn bashkë me dy koleget e saj dhunuese Altina Rexhepi dhe Remzie Kuqi.

Image
Aurona Pelaj

Një reagim ka ardhur nga vajza e të moshuarës që u dhunua, duke thënë se nëna e saj me këtë vendim gjykate është dhunuar për së dyti herë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat