Mehaj viziton familjen e komandantit, Tahir Sinani në Tropojë: Na mbetet vetëm ti ndjekim hapat e dëshmorëve tanë

Aktuale

Mehaj viziton familjen e komandantit, Tahir Sinani në Tropojë: Na mbetet vetëm ti ndjekim hapat e dëshmorëve tanë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 20:49
Foto nga takimi

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka vizituar sot familjen e komandantit, Tahir Sinani në Gri të Tropojës.

Për ministrin Mehaj kjo vizitë ishte e veçantë ashtu siç ka qenë edhe kontributi i komandantit për kombin shqiptarë.

I stërvitur mirë dhe strateg i luftës, pikërisht siç i duhej atdheut dhe radhëve të Ushtrisë Çlirimtare Kosovës, për të organizuar luftën dhe për ta fituar lirinë, ky ishte heroi ynë kombëtar, Gjeneral Tahiri. Sa do që shkruajmē e themi për të, prapë nik mund të përshkruajmë si duhet trimërinë, guximin dhe sakrificën e tij. Prandaj ne na mbetet vetēm gë ndjekim hapat e tij dhe gjithë dëshmorëve tanë. Vetëm duke ecur në rrugën e njëjtë, jemi të sigurt që jemi në rrugën e duhur”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat