“Iljasa Fazliu nuk e ka sefte” – Gazetari jep detaje për mjekun që e abuzoi 5-vjeçaren me autizëm

Aktuale

“Iljasa Fazliu nuk e ka sefte” – Gazetari jep detaje për mjekun që e abuzoi 5-vjeçaren me autizëm

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 15:57
Foto ilustrim

Iljasa Fazliu është kthyer në kryetemë gjatë ditës së sotme. Kjo pasi është publikuar një incizim që tregohej sjellja e tij si logoped ndaj një 5-vjeçareje të mitur.

Logopedi Fazliu nga Gjilani, e ofendon e abuzon 5-vjeçaren gjatë një seance. Familja e vajzës pas dëgjimit të incizimit e kanë sulmuar fizikisht logopedin.Megjithatë, gazetari i shëndetësisë, Bujar Vitija, ka bërë të ditur se sjellje të tilla logopedi kishte pasur më herët. E jo që nuk u dënua, por Shërbimi Spitalor Klinik e bëri atë shef të logopedëve.

Postimi i gazetarit pa ndërhyrje:

Iljasa Fazliu nuk e ka sefte me rastin e 5-vjeçares, sjellje te ngjashme ka pasur ne te kaluaren edhe ndaj kolegeve ne klinike. Pavaresisht kesaj ai emerohet shef ne kete sherbim nga ud. drejtoresha e SHSKUK, te cilin vendim e merr vetem nje muaj pasi u be vet ud. Dhe kur pyetet per kete pergjigjet me "Tung". Kjo eshte shqetesuese se kah po shkon institucioni i SHSKUK-se?! Kah ja keni qit rrethin kshtu? A ju ka dal doresh e po e mbroni gabimin e juaj!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat