Xhevdet Pozhari kopjon Albin Kurtin: Serbia nuk kalon, kurrë më

Aktuale

Xhevdet Pozhari kopjon Albin Kurtin: Serbia nuk kalon, kurrë më

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 15:26
Xhevdet Pozhari

Analisti, Xhevdet Pozhari ka shkruar pas fitorës së Zvicrës ndaj Serbisë mnë ndeshjen e futbollit që zhvilluan mbrëmë.

Ai ngjajshëm si Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtu, ka thënë se Serbia nuk kalon.

Me anë të një njoftimi në Facebook, Pozhari ka thënë se gjithë bota e ka parë se na urrejnë vetëm pse jemi shqipëtarë.

Siç thotë ai, këtë urrejtje e trashëgojnë si mision brez pas brezi.

"Krejt bota e pa se na urrejnë veç pse jemi shqiptarë! Dhe këtë urrejtje e trashëgojnë si mision brez pas brezi. Se nuk janë ngopur me gjak të pafajshëm.

Serbia nuk kalon. Kurrë më!

Do të vijë dita kur në lëkurën e tyre do ta përjetojnë atë që e kanë mbjellë - urrejtjen tonë", shkruan ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat