Bajqinovci publikon një analizë për veriun, përmend marrëveshjen që bie në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës

Aktuale

Bajqinovci publikon një analizë për veriun, përmend marrëveshjen që bie në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës

Nga: A.ZH Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 21:34
Mefail Bajqinovci

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci, është deklaruar për ngjarjet e fundit në veri të Kosovës.

Ai në një postim në Facebook, ka shpërndarë një analizë, se si është dukur sovraniteti dhe integrimi i veriut në 10 vitet e fundit.

Sipas kësaj analize, në këtë pjesë të Kosovës është lejuar përdorimi i dinarit, në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës.

Ndër tjerash, në analizë përmendet edhe Marrëveshja, që nuk lejon dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) atje, dhe përdorimi i targave ilegale të veturave të kohës së Millosheviqit.

“Si dukej sovraniteti dhe integrimi i Veriut në dhjetë e vitet e fundit. Marrëveshja për përdorimin e dinarit në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës”, ka shkruar deputeti i VV-së.

Më poshtë postimi i tij i plotë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat