Konjufca: Dhuna në veri është beteja e fundit e Serbisë për Kosovën, ajo do ta humbë atë

Aktuale

Konjufca: Dhuna në veri është beteja e fundit e Serbisë për Kosovën, ajo do ta humbë atë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 21:46
Glauk Konjufca

Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Kosovës, i ka komentuar tensionet e fundit të krijuar në veri të Kosovës.

Ai ka thënë se dhuna në veri është si pasojë e “betejës së fundit që Serbia po e bën për Kosovën”.

Këtë betejë sipas Konjufcës, Serbia do ta humbë.

“Tash kjo betejë ka hy në fazën e fundit, tash me përdor edhe dhunë në mënyrë të armatosur me kërcënime, mos ta lejojnë policinë ta kryejnë punën e tyre atje, Serbia e ka humbur këtë betejë”, ka thënë ai.

Ai foli edhe për betimin e deputetëve të rinj të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, duke thënë se betimi i tyre nuk është njohje e tyre ndaj shtetit të Kosovës, por është vetëm vazhdim i betejës dhe marrje e kompetencave ligjore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat