Presidentja Osmani pret ambasadorin Hovenier në një takim të rregullt

Aktuale

Presidentja Osmani pret ambasadorin Hovenier në një takim të rregullt

Më: 26 janar 2023 Në ora: 19:12
Takimi mes Osmanit dhe Hovenierit në Presidencë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Sipas njoftimit të Presidencës, ky ishte një takim i rregullt, përmes të cilit u theksua rëndësia e vazhdimit bashkëpunimit mes Kosovës dhe ShBA’ve.

Në takim është folur edhe për zhvillimet e fundit në vend.

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit, bashkëpunimin bilateral dhe rëndësinë e vazhdimësisë së koordinimit të rregullt ndërmjet institucioneve të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, bëhet e ditur në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat