Festa e Sulltan Nevruzit, Krasniqi: Le të shërbejë për rritjen e mirëkuptimit dhe solidaritetit në mesin tonë

Aktuale

Festa e Sulltan Nevruzit, Krasniqi: Le të shërbejë për rritjen e mirëkuptimit dhe solidaritetit në mesin tonë

Më: 22 mars 2023 Në ora: 10:27
Memli Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar Bashkësinë e Tarikateve të Kosovës me rastin e festës së Sulltan Nevruzit.

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi ka uruar që kjo ditë le të shërbejë për rritjen e mirëkuptimit dhe solidaritetit në mesin tonë.

Për të gjithë pjesëtaret dhe komunitetin e Bashkësisë së Tarikateve të Kosovës, shpreh urimet më të mira me rastin e festës së Sulltan Nevruzit. Le të shërbejë kjo ditë për rritjen e mirëkuptimit dhe solidaritetit në mesin tonë dhe në gjithë njerëzimin.

Paçi gjithmonë shëndet dhe mbarësi në familjet tuaja”, ka shkruar ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat