Kamberi takohet me ambasadorin Hill, ja për çfarë diskutuan

Aktuale

Kamberi takohet me ambasadorin Hill, ja për çfarë diskutuan

Nga: A.SH Më: 27 mars 2023 Në ora: 16:15
Foto nga takimi

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka pritur në takim ambasadorin amerikan në Serbi, Christopher Hill.

Ai ka thënë se me amabasadorin Hill kanë biseduar për kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës, sfidat e problemet me të cilat ballafaqohen qytetarët e Luginës.

Postimi i plotë:

Kënaqasi të mirëpres në Bujanoc ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës 🇺🇸, SH.T. Christopher Hill.

Zhvillimet rajonale politike, kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës, sfidat dhe problemet me të cilat ballafaqohen qytetarët tonë, ishin temat për të cilat bashkërisht biseduam.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat