PDK-LDK nuk e përkrahën mocionin për rrëzimin e Qeverisë, Berisha ua dërgon një mesazh

Aktuale

PDK-LDK nuk e përkrahën mocionin për rrëzimin e Qeverisë, Berisha ua dërgon një mesazh

Më: 20 korrik 2023 Në ora: 09:19
Bekë Berisha

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka nisur një mocion për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës.

Mirëpo një gjë të tillë nuk po përkrahet edhe prej dy partive të tjera opozitare, LDK dhe PDK.

E këtë, sipas deputetit të AAK-së, Bekë Berisha, partitë opozitare po e bëjnë për të dështuar shteti së bashku me VV-në.

“Ne kemi dashur pa u bo dëmi më i madh, pa u zmadhu dëmi me shku një qeveri përmes mocionit me kalu një qeveri e unitetit kombëtar, me u kry disa probleme, me ndalë këtë trend shkuarje teposhtë, dhe gjithë asaj që kemi mbërri e që është duke e shkatërruar kjo qeveri. Mirëpo partitë politike i kanë idetë e veta, liderët e dy partive e kanë strategjinë, se le të dështojë edhe shteti, por të dështojë Vetëvendosja, bashkë me shtetin, në mënyrë që me ardh këta mbasandaj”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat