Babai i deputetes Doarsa Kica-Xhelili flet për Kurtin: Jemi me fat që e kemi, është një enciklopedi e gjallë

Aktuale

Babai i deputetes Doarsa Kica-Xhelili flet për Kurtin: Jemi me fat që e kemi, është një enciklopedi e gjallë

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 08:18
Remzi Kica, babai i deputetes së LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili

Remzi Kica, babai i deputetes së LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili ka thënë se vendi është më fat që ka një kryeministër si Albin Kurti.

Në një prononcim për media ka thënë se i pari i qeverisë është një ‘enciklopedi e gjallë’.

Ndër të tjera babai i deputetes së Kuvendit të Kosovës, ka thënë se Kurti ka qenë një studentë i aftë.

“Që në fillim do të them se Albin Kurti si politikan nuk dua ta vlerësoj meqë i ka vlerat e veta. Por, për sa i përket anës tjetër, arsimimit të tij qoftë në shkollën e mesme, qoftë student, Albin Kurti ka qenë student i shkëlqyeshëm dhe për mendimin tim personal studentë më të aftë Kosova nuk ka pasë dhe vështirë që do të kenë.

Do më thënë Albin Kurti është një enciklopedi e gjallë, prandaj fati i mirë është që e kemi edhe kryeministër dhe shpresoj që edhe në atë aspekt të jetë i mirë.” – ka thënë ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat