Qorrolli: Njerëzit ndërrojnë jetë dhe rastet e tyre nuk marrin epilog

Aktuale

Qorrolli: Njerëzit ndërrojnë jetë dhe rastet e tyre nuk marrin epilog

Më: 6 dhjetor 2023 Në ora: 22:46
Vigan Qorroli

Vigan Qorroli, Zv/Ministër i Drejtësisë, i ftuar në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, duke diskutuar mbi reformën zgjedhore ka thënë se në njerëzit ndërrojnë jetë dhe rastet e tyre nuk marrin epilog.

Ai tutje tha që kanë nisur iniciativën për miratimin e Ligjit për Gjykimin në kohë të arsyeshme dhe ky ligj do ta ndryshojnë aksesin në drejtësi.

Sipas Qorrollit ka një rezistencë ndaj reformës në drejtësi nga institucionet e drejtësisë, sidomos nga Këshilli Prokurorial.

“Kurti ka pasur dy politika madhore me të cilat ka dalë para qytetarëve, drejtësi dhe punësim dhe ne drejtësinë po e realizojmë”, tha Qorrolli. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat