Elvis Hoxha thotë se Vuçiqi “frymëzohet” nga Voldermort-i, “baroni i vdekjes” te Harry Potter-i

Aktuale

Elvis Hoxha thotë se Vuçiqi “frymëzohet” nga Voldermort-i, “baroni i vdekjes” te Harry Potter-i

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 19:41
Elvis Hoxha

Elvis Hoxha, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, ka shkruar një status, në të cilin ka komentuar dy figura. Në fakt, njëra prej figurave është reale, ndërsa tjetra pjellë e imagjinatës, pra fiktive.

Figura reale është Aleksandar Vuçiqi, president i Serbisë, ndërsa figura fiktive është Voldermort, personazh i serisë së Harry Potterit, i shkruar nga J.K. Rowling.

Hoxha ka shkruar se Vuçiqi inspirohet nga Voldermorti, duke ironizuar se atij ia ka dhënë edhe nënshtetësinë serbe.

“Vuçiçi e njeh frymëzimin e vet dhe i jep nënshtetësinë serbe personazhit Voldemortit, pra baronit të vdekjes.” – shkroi Hoxha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat