Kurti uron Pavarësinë: Përkundër sfidave, shteti ynë po zhvillohet – Kosova është dhe do të jetë shtëpi e gjithë qytetarëve

Aktuale

Kurti uron Pavarësinë: Përkundër sfidave, shteti ynë po zhvillohet – Kosova është dhe do të jetë shtëpi e gjithë qytetarëve

Më: 17 shkurt 2024 Në ora: 08:24
Albin Kurti

Është duke u zhvilluar Mbledhja Festive e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Kosovës, 16 vite shtet.

Ai tha se Kosova qëndron e fortë, përkundër sfidave, dhe shteti ynë po zhvillohet.

“Një çerek shekulli pas luftës, Kosova qëndron e fortë, përkundër sfidave, shteti ynë po zhvillohet. Kosova është shtet i pavarur, sovran, demokratik dhe i pandashëm. Ashtu sikur ditën kur u shpall e pavarur, Kosova ishte, është dhe do të jetë shtëpi e gjithë qytetateve të saj pa dallim. Sot urojmë të gjithë qytetarët dhe gjitha komunitet jo shumicë në Kosovë. Urime të gjithëve Pavarësia e Republikës së Kosoves, shtëpisë sonë të përbashkët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat