Bekim Haxhiu me kritika të ashpra për kryministrin Kurti

Aktuale

Bekim Haxhiu me kritika të ashpra për kryministrin Kurti

Më: 22 prill 2024 Në ora: 10:43
Bekim Haxhiu

Deputeti nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu ka kritikuar ashpër kryeministrin Kurti për investime në sport.

Haxhiu përmes një shkrimi në Facebook, ka shkruar se Kurti është një zhvatës kështu duke i bashkëngjitur edhe një foto derisa kryeministri ka veshur një ndërresë të futbollit me numrin 1 e që sipas Haxhiut ai është një mashtrues.

Postimi i plotë i tij:

Premtime boshe te mashtruesit Albin Kurti.

Ku ishte që 4 vite që nuk i investoi këto miliona në sport, ky kryeministër gënjeshtar, mashtrues dhe zhvatës?

Ku ishte që 4 vite që nuk realizoi asnjë investim në infrastrukturën sportive. Përkundrazi,  i bllokoi investimet në:

Stadiumin Nacional,

Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” – Mitrovicë,

Stadiumin e Gjilanit,

Stadiumin e Pejës,

Stadiumin e Gjakovës,

Stadiumin e Prizreni….!

Tash nën ethet e zgjedhjeve paska nis premtimet boshe se do të investoj miliona euro në infrastrukturën e futbollit.

Kujtojmë që miliona euro të infrastrukturës sportive tri vite radhazi kanë shkuar në suficit, ndërsa stadiumet janë shndëruar në gërmadha dhe fusha të baltosura.

Besoj e mbani mend lojën e Kosovës me Izraelin që u zhvillua në baltë, për shkak se nuk u investua as në bari të fushës së stadiumit nacional.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat