Samuel Zhbogar: E mbështesim procesin e dialogut, Serbia mos të lobojë kundër Kosovës

Aktuale

Samuel Zhbogar: E mbështesim procesin e dialogut, Serbia mos të lobojë kundër Kosovës

Më: 22 prill 2024 Në ora: 19:02
Samuel Zhbogar

Samuel Zhbogar, ambasadori i Sllovenisë në KS të OKB-së, ka thënë se e mbështesin procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së kushtuar Kosovës theksoi se pa dialog nuk asnjë alternativë tjetër për normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Prishtina dhe Beogradi duhet të implementojnë me prioritete të gjitha marrëveshjet e arritura në kuadër të dialogut.

Normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë shkon me ofrimin e një mjedisi të sigurt e përparimtar për serbët në Kosovë”, ka thënë Zhbogar. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat