“Rrenc, rrenc, rrenc”: Eskalon debati mes Mushkolajt dhe Hoxhës

Aktuale

“Rrenc, rrenc, rrenc”: Eskalon debati mes Mushkolajt dhe Hoxhës

Më: 24 prill 2024 Në ora: 23:07
Dibran Hoxha dhe Imer Mushkolaj

Rezultatet në Maqedoninë e Veriut, kanë qenë shkak kur në një moment në Debat Plus, debati eskalon, për çka moderatori Ermal Panduri, kërkoi ‘kthimin e gjuhës së përshtatshme’.

Çka ndodhi?

Analisti pro VLEN dhe pro VV, Dibran Hoxha, në një moment, i tha Imer Mushkolajt që të mos e krahasojë Listën Serbe me VLEN-in.

Kjo qe arsyeja që Mushkolaj, ta quajë me dhjetëra herë Hoxhën ‘rrenc’.

“VLEN nuk është Lista Serbe, çfarë thirrje ka bo VLEN për me e sabotu shtetin e Maqedonisë së Veriut. Mos e krahaso”, tha Hoxha, derisa Mushkolaj ia kthen:

“Mos rrej, mos rrej, mos rrej, je kah rren publikisht, kush e përmendi Vuçiqin, kush e përmendi Listën Serbe, rrenc, rrenc, rrenc”, tha Mushkolaj.

Hoxha: “Qetësohu se i ki do vjet”.

“Nuk ka rëndësi sa vjet i kom, mos rrej”, ia kthen Mushkolaj.

Mushkolajt, ‘ia ndihmon’ pak edhe gazetari Lirim Mehmetaj, duke thënë se Lista Serbe është e njëjtë me VLEN-in.

“Hipokrit, pse nuk të pengoi Taravari, kur thojshin për Bujar Osmanin ai punon për Serbinë, a të pengojke, hipokrit, mashtrues. Dje Taravari tha kjo është betejë mes albinizmit dhe vuçizmit, mirë e ka Imeri, mos rrej, hipokrit”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat