Hovenier tregon arsyen e vizitës së zyrtares së Departamentit Amerikan në Kosovë

Aktuale

Hovenier tregon arsyen e vizitës së zyrtares së Departamentit Amerikan në Kosovë

Më: 20 maj 2024 Në ora: 13:20
Jeffrey Hovenier dhe Nicole Chulick

Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick po qëndron për vizitë në Kosovë.

Para takimit me presidenten Vjosa Osmani e kryeministrin Albin Kurti, ajo është pritur nga ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Ky përmes një njoftimi ka treguar arsyet e vizitës së zyrtares amerikane në Kosovë.

“Gjatë vizitës së saj, DAS Chulick do të fokusohet në çështje kritike për marrëdhëniet tona dypalëshe, duke përfshirë të drejtat e pakicave dhe të drejtat e njeriut në Kosovë”, ka shkruar ai ndër të tjera.

Chulick është pritur në takim nga presidentja Osmani, ndërsa me kryeministrin Kurti pritet të takohet në ora 14:30.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat