“Çka i keni hedhur në ujë të pijes Ibrahim Rugovës”? Naim Miftari ‘godet’ Xhavit Halitin: Pyete Batonin pse kërkoi azil për mbrojtje nga UÇK-ja

Aktuale

“Çka i keni hedhur në ujë të pijes Ibrahim Rugovës”? Naim Miftari ‘godet’ Xhavit Halitin: Pyete Batonin pse kërkoi azil për mbrojtje nga UÇK-ja

Nga: N. Sh. Më: 12 qershor 2024 Në ora: 22:30
Xhavit Haliti dhe Naim Miftari

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka reaguar ndaj depuetit të PDK-së, Xhavit Halitit.

Miftari thotë se deklaratat e Haliti të bëra mbrëmë janë gënjeshtra, teksa shton se ishte Baton Haxhiu ai i cili kishte kërkuar azil në Gjermani dhe mbrojtje nga UÇK-ja.

Miftari përmes një postimi në Facebook, kërkon që Xhavit Haliti dhe Bujar Bukoshi të flasin dhe të tregojnë se çka i hudhën në ujë Ibrahim Rugovës në Bon të Gjermanisë.

Reagimi i plotë:

Xhavit a ishit edhe ju vet me Thaçin, Sylen, Veselin, Ahmetin... azilanta nē Zvicër dhe a ishit nën përkujdesjen e shërbimeve sekrete franceze D. A. të (DGSE) dhe shërbimit sekret serb B. S. të (UDB).

Nuk e luaj rolin e avokatit për askënd në shumë raste nuk ndaja as nuk e kam pērkrah fare mendimin e I. Rugovës por kjo thënie e juaja për Ibrahim Rugoven është rrenë e kullume, pasi azil dhe mbrojtje nga UÇK-ja i kishte kërkuar Joshka Fisherit ministrit Gjerman miku i Ivica Stanishiqit dhe miku i juj i dashur Baton Haxhiu... (pyte Batkon a e ka akoma vizitëkarten e Joshkes që ia pat dhanë pasi Batko kishte qarë pēr jetën e tij, pasi sigurt do ta vriste UÇK-ja)!

Ma mirë do të ishte të tregonit ju ose Bujar Bukoshi... se cili dhe çka i hudhët Ibrahim Rugoves në ujë te pijes... para se të takohej Rugova me zyrtarë të shtetit Gjerman në Bon, a e arritët qëllimin dhe sidomos pse nuk ju besoj mē Ibrahim Rugova dhe pse u largua menjëherë pēr në Itali...!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat