Hamza viziton BIK-un për Kurban Bajram: Uroj të ketë paqe dhe harmoni

Aktuale

Hamza viziton BIK-un për Kurban Bajram: Uroj të ketë paqe dhe harmoni

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 10:19
Foto nga takimi

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Bedri Hamza, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës për nder të festës së Kurban Bajramit.

Hamza u prit nga kryeu i BIK-ut, Naim Tërnava, dhe pjesëtarë të tjerë.

Pas takimit para mediave, kryetari i Mitrovicës, uroi festën për të gjithë besimtarët myslimanë.

“Ju uroj shëndet, begati dhe të gjitha të mirat në familjet e juaja. Është një festë që simbolizon solidaritetin dhe sakrificën”.

“Urojmë të ketë paqe dhe harmoni”, ka thënë Hamza. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat