Abdixhiku nga selia e BIK-ut: Një shoqëri që beson në zot, përkujdeset për vendin është shoqëri që ka prosporitet

Aktuale

Abdixhiku nga selia e BIK-ut: Një shoqëri që beson në zot, përkujdeset për vendin është shoqëri që ka prosporitet

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 11:20
Naim Tërrnava dhe Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ua ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, nga selia e BIK-ut.

Abdixhiku tha se kjo festë kujton vlerat e larta njerëzore ndaj krijuesit.

“Sot me bashkëpunëtor të LDK-së urova myftiun Tërrnava dhe të gjithë qytetarët e Kosovës, kjo festë na kujton vlerat me të larta njerëzore, sakrificen ndaj krijuesit,solidaritetin ndaj njerëzve dhe mirësinë ndaj njëri tjetrit.

Një shoqëri që beson në ZOT e që perkujdeset për familjen e për njëri tjetrin për atdheun vendin është shoqeri që ka prosporitet”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat