Debat i ashpër mes Gashit e Matoshit: Për me fitua një grusht vota, e kanë nënçmua flamurin e vetë

Aktuale

Debat i ashpër mes Gashit e Matoshit: Për me fitua një grusht vota, e kanë nënçmua flamurin e vetë

Më: 17 qershor 2024 Në ora: 21:59
Halil Matoshi dhe Blerim Gashi

‘Flamuri i shtetit të Kosovës’ ka nxitur një debat të ashpër mes Halil Matoshit dhe Blerim Gashi në emsionin ‘Politiko’.

Matoshi ka kritikuar ashpër Lëvizjen Vetëvendosje se për vota e ka nënçmuar flamurin e shtetit.

“Për të fituar një grusht vota, e kanë nënçmuar flamurin e vet”, ka thënë Matoshi.

Sipas tij, mos të ishte kjo retorike e bashkimit kombëtarë, kurrë këta njerëz nuk do të vinin në pushte.

Me këtë nuk është pajtuar Blerim Gashi. Sipas tij, Shqipëria nuk është diçka e huaja dhe duhet të duam dhe ta mbështesim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat