Uta Ibrahimi: 8166 metra me zemër!

Alpinizem

Uta Ibrahimi: 8166 metra me zemër!

Nga: K. G. Më: 17 shtator 2023 Në ora: 14:52
Uta Ibrahimi, bekimet nga Lama

Alpinistja e mirënjohur, Ita Ibrahimi, është gati për sfidën e madhe.

Synimi i saj është që të arrijë suksesin e radhës dhe të lartësojë shtetin e Kosovës.

Uta thotë se gjithçka po shkon sipas planit.

“8166 metra me zemër!

Dita 5-të, e aklimatizuar një natë në C1, preku C2 dhe sot Puja.

Bekimet nga Lama janë gjithmonë shumë të rëndësishme para se të nisemi për shtytjen e samitit!”, ka shkruar Uta në profilin e saj në facebook.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat