Kosova është ne mesin e 50 shteteve, Uta Ibrahimi: Jam shumë e gëzuar 

Alpinizem

Kosova është ne mesin e 50 shteteve, Uta Ibrahimi: Jam shumë e gëzuar 

Më: 26 tetor 2023 Në ora: 18:50
Uta Ibrahimi

Alpinistja e mirënjohur, Uta Ibrahimi, është pjesë e ekspozitës së Kombeve të Bashkuara në New York.

Uta është jashtëzakonisht e gëzuar që Kosova gjendet në mesin e 50 shteteve.  

“Jam shumë e gëzuar qe jam pjese e kësaj ekspozite, ku Kosova është ne mesin e 50 shteteve, grave nga e gjithë bota, grave të cilat kanë kontribuar në paqe në vendet e veta.

‘Paqja fillon me ne është ekspozite e Kombeve te Bashkuara dhe ekspozita po mbahet në zyrën kryesore në New York!”, ka shkruar Ibrahimi në profilin e saj në facebook.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat