Ku gjendet maja e Bistrës? 

Alpinizem

Ku gjendet maja e Bistrës? 

Më: 8 nëntor 2023 Në ora: 19:18
Maja Bistra

Këtë të diel, 12 nëntor do të mbahet ecja e radhës në majën e tretë më të lartë në Kosovë, maja Bistra 2651 metra/lmd në Sharr.

Maja e Bistrës gjendet në Prevallë mes majave Jezerski dhe Guzhbaba .

Bjeshkën dhe majën e Bistrës, majën Guzhbaba, bjeshkën e Konjushkës, burimin e Lumbardhit të Prizrenit, Oshlakun, majën e Pashallorës, majën Devedenic dhe vargmalin e Sharrit nga të dyja anët.

Shtegu është i përshtatshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat