Uta IbrahimI: Kam kaluar 7 muaj në ekspeditë këtë vit

Alpinizem

Uta IbrahimI: Kam kaluar 7 muaj në ekspeditë këtë vit

Nga: K. G. Më: 20 dhjetor 2023 Në ora: 18:30
Uta IbrahimI

Për alpinisten Uta Ibrahimi ka qenë vit i suksesshëm.

Vit me batica dhe zbatica për Utën, por me suksese të mëdha, duke u ngjitur në majat më të larta të botës.

Alpinistja e mirënjohur thotë se më shumë ka fjetur në tendë se në shtrat. 

“Kam kaluar 7 muaj në ekspeditë këtë vit.

Në thelb kam fjetur më shumë në tendë sesa në një shtrat të duhur, por gjithsesi kampingu më bën të ngazëllyer.

Fëmijët dhe lodrat e tyre të preferuara.

Në natyrë, e doni me gjithë si vjen, ose nuk e doni fare! Nuk ka mes”, ka shkruar Uta në profilin e saj në facebook.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat