Ambasadorja Kadare priti në takim mirëseardhës Konsullin e ri të e Kosovës në New York, Frymëzim Isufaj

Amerika

Ambasadorja Kadare priti në takim mirëseardhës Konsullin e ri të e Kosovës në New York, Frymëzim Isufaj

Beqir Sina - New York City Nga Beqir Sina - New York City Më 22 dhjetor 2020 Në ora: 18:56
Pamje nga takimi

Në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës në New York, mbas përfundimit të mandatit të Ambasadores Teuta Sahatqija, (aktualisht z/vendës Ministre e Jashtme e Kosovës), Konsulli i Përgjithshëm që është në detyrë Frymëzim Isufaj, i cili ka nisur punën në përfaqësimin e Kosovës në Nju Jork, sapo ka marr akreditimin zyrtar nga Prishtina, ka zhvilluar disa takime në komunitetin shqiptar.

Diplomati i njohur Ambasadori Frymëzim Isufaj, ka zhvilluar dje një pritje të ngrohtë në Misionin e Përhershëm të Republikës së Shqipërisë në Kombet e Bashkuara ku është pritur nga Ambasadorja Besiana Kadare.

"Kënaqësi e veçantë të nis takimin e parë në nivel ambasadorësh të Misioneve të Përhershme me Ambasadoren shqiptare, e cila, përpos që pati fatin ta përfaqësojë Shqipërinë si Zëvendës Presidente e sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme, ka qenë dhe vazhdon të jetë edhe zë i Kosovës në këtë institucion të rëndësishëm." shkruan në statusin e tij Ambasadori Isufaj, duke shtuar se :

 "U zotuam se do të bashkëpunojmë në përpjekjet tona të përbashkëta për avancimin e një agjende shumëpalëshe, dhe marrëdhëniet strategjike të të dyja vendeve t’i bëjmë akoma më të fuqishme në Kombet e Bashkuara."    

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat