Shqiptari nga Kosova që po lufton kundër COVID-19 në Kanada

Amerika

Shqiptari nga Kosova që po lufton kundër COVID-19 në Kanada

Më: 3 janar 2021 Në ora: 10:24
Arbnor Mernica

Arbnor Mernica, është një i ri nga Kosova që studion dhe punon në Spitalin Universitar të Albertës në Kanada.

23 vjeçari së bashku me kolegët e tij, është vënë në vijën e parë të luftës kundër COVID-19.

Ai ka dhënë një mesazh motivues për të tejkaluar situatën e rëndë me koronavirusit.

“Kur ka rrezik merre vijën e frontit. Ne jemi në këtë së bashku”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat