Shqiptaro-amerikani republikan shpall garë kundër senatorit demokrat Chuck Schumer

Amerika

Shqiptaro-amerikani republikan shpall garë kundër senatorit demokrat Chuck Schumer

Frank Shkreli Nga Frank Shkreli Më 19 nëntor 2021 Në ora: 07:04
Aleksander Mici

Mundësitë për fitore, madje edhe për republikanë të njohur në Nju Jorkun me shumicë demokrate janë shumë të vogla.

Por shanset për një emër të ri të një kandidati republikan janë  edhe me të vogla.

 Por Z. Mici duhet të duartrokitet për guximin që mori për të sfiduar një ndër emrat me të njohur të politikës amerikane, siç është Kryetari I demokratëve në Senat, Senatori Chuck Shumer.

Por interesimi I brezit të ri të shqiptaro-amerikanëve për politikë këtu në Amerikë, ka rëndësi.

Këtu mund ta lexoni shkrimin e NYPost për Micin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat