Nisën kremtimet për 28 Nëntorin

Amerika

Nisën kremtimet për 28 Nëntorin

Nga: Beqir Sina, New York Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 23:59
Foto nga vendi i ngjarjes

New York , 28 Nëntori rrugët e qytetit « pushtohen » nga kamionët e mbuluar me flamurin kuq e zi

Ndërsa Rrugët qyteteve Brooklyn dhe në Staten Island - New York, janë veshur me flamujt kuq e zi, kamionët e kuq, të « veshur » me flamurin kuq e zi dhe vetuarat që i shoqërojn ata duke i rënë borieve parakaluan në rrugët e New Yorkut.

“Edhe këtë vit është familja Qoku (Belul Qoku) nga Dibra e Madhe, nxori në rrugët e New Yorkut kamionët e saj të kompanis M&B Protected.

Image

E cila edhe ka sponsorizuar flamujt në Staten Island, së bashku me organizatën  “Albanian Roots” që të mbushin këto rrugë me krenari shqiptare”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat