Nëntori i Flamurit, krejt Çikago kuq e zi

Amerika

Nëntori i Flamurit, krejt Çikago kuq e zi

Skënder Karaçica Nga Skënder Karaçica Më 28 nëntor 2021 Në ora: 08:27
Ilustrim

Sot, në Çikago do të festohet Nëntori i Flamurit,Dita e Pavarësisë së Shqipërisë.

Në rrugët kyresore të këtij qyteti,diaspora shqiptare nga të gjitha trojet etnike,do të marshojnë me flamujt kuq e zi të shtetit  të Shqipërisë tonë.

Diaspora shqiptare në Çikago,nëpër vite ishte një zë i fuqishëm për ndryshimet pas rënies së komunizmit dhe të ardhjes së vlerave të demokracisë në Shqipëri.

Po në këtë qytet të diasporës shqiptare u bë projekti kombëtar për liri dhe pavarësi të Kosovës dhe për kombin shqiptar në Ballkan.

Nëntori i Flamurit,krejt Çikago kuq e zi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat