Pusho në paqe miku i madh Senatori Bob Dole

Amerika

Pusho në paqe miku i madh Senatori Bob Dole

Nga: Agim Aliçkaj Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 01:06
Bob Dole

Mbetesh i paharruar kurrë:

-Për vlerat e larta humanitare dhe njerëzore.

-Për luftën e pakompromis kunder padrejtësive dhe të këqijave kudo në botë ndaj popujve të vegjël liridashës.

-Për mençurinë, kulturën e lartë polike, trimërinë, heroizmin dhe patriotizmin e pastër amerikan.

-Për mbrojtjen me zemër të të drejtave njerëzore dhe nacionale të kombit shqiptar kudo në Trojet Tona etnike.

Ngushëllime nga zemra Zonjës Elizabeth Dole, familjes, kombit amerikan dhe kombit shqiptar!

Të shpallet ditë zie nga liderët e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe Albin Kurti për këtë vigan të pavdekshëm të kohës sonë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat