Për 30 vjet mbrojti presidentët e SHBA-ve, kush është snajperisti shqiptar në Shtëpinë e Bardhë

Amerika

Për 30 vjet mbrojti presidentët e SHBA-ve, kush është snajperisti shqiptar në Shtëpinë e Bardhë

Më: 8 janar 2022 Në ora: 12:15
Gjon Juncaj

Për 30 vite mes snajperistëve në Shtëpinë e Bardhë, në mbrojtje të presidentëve të SHBA, është edhe një snajperist shqiptar.

Lajmin e ka zbuluar prokurori shqiptaro-amerikani Gjon Juncaj, i cili ka publikuar një foto të tij, me bluzën me flamurin shqiptar mbi Shtëpinë e BArdhë.

“Përgëzime mikut dhe vëllait tim shqiptar pas përfundimit të misionit në Shërbimin Sekret.

Nga tarraca e Shtëpisë së Bardhë në vende në mbarë botën, për më shumë se 30 vjet ai mbrojti presidentët e Shteteve të Bashkuara. Një duartrokitje për ty vëlla. Jem shumë krenar me ty!”, shkruan Gjon Juncaj në postimin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat