Rrustem Gecaj kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes, e quan hero të vërtetë

Amerika

Rrustem Gecaj kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes, e quan hero të vërtetë

Nga: Beqir Sina, New York Më: 23 janar 2022 Në ora: 00:47
Arkiv

Presidenti Rugova ditë më parë shënoi 16 vjetorin e vdekjes.

Në 16-vjetorin e vdekjes së Presidentit Rugova, me një kujtim prekës e ka kujtuar edhe një nga figurat më të shquara të diasporës shqiptare në SHBA, veprimtari dhe filantropist Rrustem Gecaj.

Ai në mbishkrimin e fotografisë që ka postuar në rrjetin social Fb thotë se:

Sot kujtojmë një hero të vërtetë, patriot, lider dhe presidentin më të mirë, të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. Shpresojmë që Kosova të mos e harrojë kurrë vizionin dhe vlerat e tij".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat