William Walker mbështet kandidaturën e Vedat Gashit për kongres

Amerika

William Walker mbështet kandidaturën e Vedat Gashit për kongres

Më: 23 maj 2022 Në ora: 22:25
Foto nga takimi

Një shqiptar do të garojë për kongresmen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe ai është Vedat Gashi.

E në kuadër të kampanjës së Gashit është spikatur edhe një personalitet amerikan mjafti  adhuruar ndër shqiptarë.

Ai është ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili u dha jehonë krimeve të kryera nga forcat serbe gjatë Luftës në Kosovë.

Walker është fotografuar bashkë me mbështetës të tjerë të Gashit i cili do të jetë pjesë e garës për kongres në zgjedhjet e nëntorit të sivjetmë.

Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat