Kongres panshqiptar amerikan mban Kuvendin, zgjedh kryesinë

Amerika

Kongres panshqiptar amerikan mban Kuvendin, zgjedh kryesinë

Më: 30 maj 2022 Në ora: 19:56
Foto ilustrim

Kongresi Panshqiptar Amerikan (KPA) mbajti Kuvendin e tij dhe me kënaqësi lajmëron që zgjodhi Bordin e ri të Drejtorëve.  Pjesëmarrësit u pajtuan njëzëri të caktojnë: Kryetar Dr. Sulejman Çelaj, nënkryetarë Dr. Eglantina Kica dhe Uk Lushi, dhe Sekretar Bleron Baraliu.

Udhëheqësia e re e KPA-së është e ngazëllyer dhe vendosur të  vazhdojë përparimin e misionit të organizatës dhe të punojë në forcimin e mëtutjeshëm të lidhjes së veçantë mes SHBA-së dhe shqiptarëve.

"KPA dhe komuniteti shqiptaro-amerikan në rritje janë të vetëdijshëm për sfidat e shumta me të cilat ballafaqohen shqiptarët në Ballkan.  Kjo është arsyeja për komunitetin dhe të gjithë shqiptarët të bashkohemi.  Unë jam i bindur që drejtorët dhe anëtarët e KPA-së do të bëjnë më të mirën e mundshme duke avokuar për shqiptarët kudo që jemi."- deklaroi Kryetari Çelaj.

KPA fton të gjithë  anëtarët e komunitetit dhe miqtë amerikanë të na bashkangjiten në punën për promovimin e vlerave dhe synimeve të përbashkëta si dhe relacionin special mes kombeve amerikane dhe shqiptare.  Koha e sukseseve më të mëdha për KPA-në është para nesh.  Të bashkuar jemi të fortë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat