Njihuni me institucionin e medias shqiptare kulturore në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada

Amerika

Njihuni me institucionin e medias shqiptare kulturore në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada

Nga: Beqir Sina - New York City Më: 23 qershor 2022 Në ora: 09:06
TVALB -(IPTV) - institucion i medias shqiptare kulturore në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada

Paketa TV-ALB ne New York, e para dhe më e mira për të parë kanale televizive drejtpërdrejt. Nje mundësi të shikoni lajme vendore apo ndërkombëtare, programe argëtuese, programe televizive edukative për fëmijë dhe mijëra seriale dhe filma.

TV ALB është pako e parë e kanaleve televizive shqiptare me emntim televiziv bashkohor në Amerikën e veriut, (SHBA, Kanada dhe Mexico)

E cila, për afro dy dekada tashme ka krijuar një pako të më shumë se 1000 kanaleve televizive shqiptare, dhe ndërkombëtare nga e gjithë bota

Në këtë pakt janë të përfshira 10-15 kanalet televizive kombëtare më mëdhat nga Shqiperi, Kosova, (qendrat televizive Prishtin e Tiranë) e disa vise të tjera shqiptare në Ballkan, që tani mund të shihet lehtë fare vetëm me një abonim dhe klikim në gjithë territorin e Amerikës së veriut, SHBA dhe Kanada, po përmes këtij abonimi online paketa TV ALB mundet të merret edhe në Shqipëri, Kosovë, Mal të zi, Maqendonin e Veriut, Luginën e Preshevës dhe në diasporë.

TVALB, funksionon e licensuar në SHBA në kuadër të kompanisë amerikane për shërbime të IPTV-së - Internet Protocol Television.

Abonimi i saj në SHBA dhe Kanada mund të bëhet fare lehet përmes faqes së saj të internetit TVALB ose permes telefonit: 1-718 213 4282.

TV ALB, po shihet tek teleshikuesit dhe abonetet e saj anembanë SHBA, si një « insitucion » i gjuhës shqipe, ruajtjes, kultivimit të traditës shqiptar duke treguar nëpërmjet emisioneve të disa kanaleve televizive historin shqiptare.

Madje numëri i madh i kanaleve televizive është vendosur nga teknikët (IT) që punojnë në TVALB në Kosovë ( Prushtinë) dhe New York, në një koncept më të gjerë bashkëkohor, me një larmi programacioni dhe interaktivitet permes transmetimeve televizive.

Kështu TV ALB, nëpërmjet pakos së saj 1000 kanaleve televizive nga e gjithë bota dhe afro 300 vetëm shqiptare(Shqip), ka arritur të thyejë një-pas-njëshëm kufijtë e konkurencës së transmetive televizive, duke qenë gjithnjë lidere në tregun e oaketave të trasmetimece tekevizive.

TVALB andaj sot është bërë më e kërkuar në mërgatën shqiptare, në Amerikë, dhe kudo ku paketa e saj ka abonentët të cilë cilët po rrisin kërkesat.

Ky fakt është i ngjizur edhe në kërkesën gjithnje e në rritje, që kan përftuar nga sherbimet televizive te nje pako e pare e kanaleve televizive shqiptare ne SHBA-es.

TVALB thonë drejtuesit e saj është paketë serioze dhe e shquar, që mbështetet në këto tre parime themelore: profesionalizëm, ndershmëri/ besueshmëri dhe bashkëpunim.

Ata thonë se profesionalizmi i këtij institucioni shfaqet në shërbimin cilësor, në shkallen e lartë të transmetimit dhe aftësinë e reagimit ndaj kërkesave të teleshikuesve.

Drejtuesit e kësaj kompanie tashmë prestigjoze me bazë në New York - SHBA thonë se çelsi i suksesit të tyre është bërë ndershmëria, ose besueshmëria e cika është në themel të konceptit tonë se klienti d.m.th. teleshikuesi ka përparësi.

Kjo ka sjellë një rritje të përditshme të kërkesave nga klientë në 50 shtetë të Amerikës dhe në qytete të Kanadasë.

“Besimi i teleshikuesve, transparenca e marrëdhënieve të agjensisë me ta, ka shvleftësuar dhe ka çbërë agjensi grabitëse dhe të pa-licensuara.”

TVALB ka bashkëpunim me agjenci qendrat televizive të shumta nga trojet shqiptare, të cilat kanë çmuar dhe çmojnë korrektësinë e tyre në respektimin e kontratave të nënshkruara, të mendimeve dhe ideve të ofruara nga to.

Këto parime dhe përkushtimi i personelit/ stafit i ka dhënë TVALB statusin e nderuar të institucionit më të shquar, më autoritar dhe më të besueshëm nga qindra e qindra teleshikues në një hapësirë të gjerë dhe të larmishme që mbulon Shtete e Bashkuara të Amerikës dhe Kanadanë.

TVALB ka një vizion të gjerë për të ardhmen dhe ofron shërbime të kualifikuara dhe me një frymë atdhetare, demokratike dhe kulturore.

Me paketën TVALB ju jeni më afër me ekranin Shqip, nga Shqipëria, Kosova, trevat shqiptare dhe diaspora kudo dhe kurdoher.

Image
TVALB -(IPTV) - institucion i medias shqiptare kulturore në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada

Mendimi përfundimtar për aplikacionet për të parë TV

Në fakt, sot ne kemi qindra opsione të disponueshme kur bëhet fjalë për zgjedhjen e aplikacioneve të transmetimit të TV, kështu që nuk ka më justifikime për të vazhduar të paguajmë kaq shumë para në ofruesin tonë të televizionit kabllor ose satelitor. Çregjistroni këto shërbime për të kursyer para!

Me këto aplikacionet për të parë TVALB online do të keni mundësi të shikoni lajme vendore apo ndërkombëtare, programe argëtuese, programe televizive edukative për fëmijë dhe mijëra seriale dhe filma.

Idealja është që të merrni pakten TVALB dhe do te provoni çdo shërbim, si atë falas ashtu edhe atë me pagesë, dhe të përfundoni duke zgjedhur opsionin që i përshtatet më së miri shijeve tuaja. Për ta mbyllur, shikimi i kanaleve televizive nga Android, iOS ose një platformë tjetër bëhet më e lehtë. Dhe të lirë! Ne TVALB me nje provoje 20 vjeçare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat