110 Vjetori i pavarësisë së shtetit shqiptar festa e Shoqatës Malësia në New York

Amerika

110 Vjetori i pavarësisë së shtetit shqiptar festa e Shoqatës Malësia në New York

Nga: Beqir Sina Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 15:56
Foto nga takimi

Te Henen me 28 nentor, 2022  Shoqata “Malesia e Madhe” shënojë 28 Nëntorin diten e Pavarsise dhe Flamurit tone Kombetar.

Me këtë rast u shtrua një darke solemne ne restorantin “Ciao", kun muaren pjese me teper se 70 musafir.

Pergjegjes dhe organizator te kesaj mbremje festive ishin pjestar të kësaj shoqate drejtuar anëtari i Keshillit Drejtues z.Leonardo Berishaj.

Fillimisht moderatori i mbremjes z. Zef Ujkaj I pershendeti te prenishmit si dhe musafiret e nderit: z.Nike Gjeloshaj Kryetar I Komunes se Tuzit, z. Ivan Ivanaj Nenkryetar I Komunes se Tuzit, z. Marash Dukaj Minister i Qeverise se Malit te Zi dhe znj. Sandra Bojaj pronare e TV Boin. 

Me intonimin e hymnit shqiptar u shënua fillimi i kësaj veprimtarie kushtuar 110 vjetorit të ditës së flamurit,

Magjister Zef Ujkaj ne vazhdim foli per rendesine e kesaj dite si dhe per aktivitete te shumta te Shoqates “Malesia e Madhe”. 

Te prenishmit I pershendesin: z.Nike Gjeloshaj, z.Marash Dukaj dhe znj.Sandra Bojaj.

Ne emer te Shoqates “Malesia e Madhe” fjalen pershendetse dhe falenderuese e mbajti z. Gjeke Gjonlekaj. 

Per argetim u kujdes DJ Hoxha. 

Leonardo Berishaj si pergjegjes e organizimit te kesaj mbremje  falenderojë çdo anetar te Keshillit Drejtues per pjesmarrje por edhe per kontributin dhe perkrahjen qe vazhdimisht ata japin Shoqates “Malesia e Madhe”. 

Gjithashtu ai falenderoi edhe pronarin e restorantit Ciao z. Zef Gjelaj I cili edhe kesaj here dha nje kontribut te konsiderueshem.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat