Vrau kolegun në orarin e punës, burgim të përjetshëm 48-vjeçarit shqiptar në SHBA

Amerika

Vrau kolegun në orarin e punës, burgim të përjetshëm 48-vjeçarit shqiptar në SHBA

Më: 15 prill 2023 Në ora: 11:30
Foto ilustrim

Një 48-vjeçar shqiptar është dënuar me burgim të përjetshme, pasi u shpall fajtor për vrasjen e një kolegu të tij në gusht të vitit 2020, në Oakland Country, në Miçigan të SHBA-ve.

Mediat e huaja shkruajnë se Astrit Bushi, është shpallur fajtor për vrasje të shkallës së parë ndaj  49-vjeçarit Grgory Lanier Robertson, nga Pontiac.

Ngjarja ka ndodhur më 11 gusht të vitit të kaluar, rreth orës 1:30, ku policia e zonës mori raportimin se 49-vjeçari ishte pa ndjenja. Të dy ishin punonjës të kontraktuar pastrimi dhe aksidentit ishin në orar pune.

Bushi është gjetur në këmbë pranë viktimës dhe është arrestuar. Në rrahje policia gjeti edhe një send të përdorur si armë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat