Babai i vrau nënën para syve, zbardhet dëshmia tronditëse e të miturës shqiptare

Amerika

Babai i vrau nënën para syve, zbardhet dëshmia tronditëse e të miturës shqiptare

Më: 30 janar 2024 Në ora: 21:15
Renato Muhaj i mori jetën mizorisht ish-gruas së tij 32-vjeçare Suela Saliaj

Renato Muhaj është 34 vjeçari shqiptar i cili i mori jetën mizorisht ish-gruas së tij 32-vjeçare Suela Saliajt. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në sy të vajzës së miture cila më pas u rrëmbye nga i ati.

8-vjeçarja u gjet pranë babait të saj disa orë më vonë, ndërsa ka dhënë edhe dëshminëe saj për policinë. Ajo ka dëshmuar se e ka parë babain ta godiste disa herë me thikë dhe me një pajisje bronzi ndërkohë që e reja ishte në dhomë ne gjumit.

“E pash që mami vdiq. E pyeta pse e bëre këtë? Më tha se donte që ajo të vdiste”,-kështu ka dëshmuar vajza para policisë.

Sipas Fox 13 Në deklaratën e vajzës thuhet se pasi vrau Saliajn, Muhaj e mori vajzën nga shtëpia, duke e zbritur me nxitim nga shkallët dhe duke e bërë të rrëzohet. Fëmija tha se Muhaj e tërhoqi zvarrë mbi beton për ta futur në makinë. Ajo ka pësuar mavijosje dhe gërvishtje gjatë incidentit.

Sipas policisë, rreth orës 02:30, Renato Muhaj ka goditur të dy prindërit e tij, duke i kërcënuar me hanxhar teksa mbanin njëri-tjetrin dhe mbyllnin sytë nga frika për jetën. Mujah akuzohet gjithashtu se i ka marrë celularët në mënyrë që të mos mund të thërrisnin për ndihmë. Megjithatë, një person, sipas një deklarate për arrestim, ka mundur të arratiset dhe të thërrasë forcat e rendit.

Policia që po hetonte sulmin kontaktoi autoritetet e Largo dhe u kërkoi atyre të bënin një kontroll të mirëqenies së ish-të dashurës së Muhaj, Suela Saliaj, 32 vjeç, dhe vajzës së tij 8-vjeçare.

Një deklaratë arrestimi thotë se kur oficerët shkuan për të kontrolluar çiftin, ata gjetën gjak jashtë banesës së viktimës së bashku me një thikë dhe nyje bronzi të mbuluara me gjak.

Pasi hyri brenda, policia thotë se e gjeti Saliajn të vdekur në dyshemenë e dhomës së saj të gjumit të mbuluar me gjak me një plagë në fyt.

Muhaj është akuzuar për vrasje të shkallës së parë, rrëmbim dhe abuzim të fëmijëve. Ai po ashtu përballet me dy akuza për sulm të rëndë, dy akuza për ngacmim të një dëshmitari dhe katër akuza të tjera penale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat