Ekspozitë me fotografi të bukurive natyrore të Kosovës

Art

Ekspozitë me fotografi të bukurive natyrore të Kosovës

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:03
Ekspozita

Sot hapësira para Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit mori pamje tjetër.

Në kuadër të promovimit të turizmit u organizua një ekspozitë me fotografi të bukurive natyrore të Kosovës që u realizuan në projektin që kishte për qëllim masivizimin e sportit dhe çiklizmit tek të rinjtë.

Ekspozita u realizua nga Shoqata Bjeshkatare Alpiniste “Shkëmbi”, e cila këtë projekt e ka finalizuar me mbështetjen e MKRS-së.

Autori i fotografive është Mensur Gashi, një fotograf dhe dashamir i natyrës, i cili tash e 10 vite merret me alpinizëm.

Ekspozitën e vizitoi edhe ministri Hajrulla Çeku me bashkëpunëtorë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat