Fetahu, nesër udhëton për në mitingun ndërkombëtar në Mal të Zi

Atletika

Fetahu, nesër udhëton për në mitingun ndërkombëtar në Mal të Zi

Më: 28 prill 2022 Në ora: 16:25
Fetahu, nesër udhëton për në mitingun ndërkombëtar në Mal të Zi

Atletja e talentuar nga Shkup, Jumna Fetahu, nesër herët në mëngjes (ora 05:00) do të udhëtoj për në mitingun ndërkombëtar, i cili do të mbahet në Tivar (Bar) të Malit të Zi, shkruan Open-TV.

Ajo synon rezultat shumë më të mirë sesa vitin e kaluar, sidomos pas suksesit që arriti në mitingun e Beogradit, ku shënoi rekord të ri dhe në mitingun ndërkombëtar në Sofje të Bullgarisë ku poashtu zuri vendin e parë me rekord të ri.

Së fundmi, Jumna u kthye edhe me dy vende të para edhe nga mitingu në Malishevë të Republikës së Kosoves, në Disk dhe në Gjyle.

Në gjyle shënoi rekord të ri për moshat U 18, edhe pse ajo është vetëm 13,5 vjeçare.

Vitin e kaluar në Tivar, Jumna në një konkurrencë të fortë, ku morën pjesë 300 garus meshku dhe femra, rrëmbeu medaljen e bronztë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat