Latifi: Sportistët me potencial si Erzeni do ta kenë gjithmonë mbështetjen time 

Atletika

Latifi: Sportistët me potencial si Erzeni do ta kenë gjithmonë mbështetjen time 

Nga: K.G.. Më: 8 qershor 2022 Në ora: 15:30
Latifi: Sportistët me potencial si Erzeni do ta kenë gjithmonë mbështetjen time 

Erzen Zyberaj ka treguar formë të mirë në garën maratonike të atletikës, që u mbajt në Bursa të Turqisë.

Është një sukses i madh për Zyberajn, duke e zënë vendin e dytë në një konkurrencë të fortë. 

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, shpreh fjalë miradije për atletin. 

“Vrapuesi profesionist nga Rahoveci, Erzen Zyberaj, ka shkëlqyer edhe një herë, duke zënë vendin e dytë në garën 59 kilometra të gjatë që është organizuar të shtunën në Bursa të Turqisë.

Ai është kthyer në Kosovë me medaljen e argjendtë, duke i sjell vendlindjes së tij edhe një sukses të ri. 

Sportistët me potencial si Erzeni do ta kenë gjithmonë mbështetjen time dhe të gjithë Komunës së Rahovecit.

Atletin e shkëlqyer, Erzenin, e përgëzoj për çmimin e fituar dhe i uroj suksese edhe në të ardhmen!”, ka shkruar Smajl Latifi në llogarinë e tij në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat