Sara la pas serben! Selektori i Kosovës kritikon ashpër Federatën e Sportit Shkollor...

Atletika

Sara la pas serben! Selektori i Kosovës kritikon ashpër Federatën e Sportit Shkollor...

Nga: K. Goca Më: 16 qershor 2022 Në ora: 12:51
Sara la pas serben! Selektori i Kosovës kritikon ashpër Federatën e Sportit Shkollor...

Atletja Sara Susuri zuri vendin e parë në disiplinën 100 metra në garën e shkollave të mesme, që u zhvillua në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Sara e la pas edhe serben, duke e lartësuar Kosovën në garën ndërkombëtare.

Selektori i Kombëtares së Kosovës në atletikë, Bajram Duja, është i habitur se si Federata e Sportit Shkollor nuk e ka dhënë as një lajm për këtë sukses të Sarës.    

“Nuk po e kuptoj, si Federata e Sportit Shkollor nuk jep asnjë lajm as koment për fitoren e Sara Susuri në sportin e atletikës në garën e 100 metra, në Lojërat Ballkanike për Shkolla të mbajtura në Ohër!
Ndoshta nuk janë në gjendje me e kuptuar rëndësinë e garave!

Sigurisht që kjo fitore ju duket e pavlefshme, pasi që nuk ka asnjë reagim!”, reagon Duja, i cili është edhe trajner i KA Prizrenit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat