Gresa Bakraçi fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik! Halil Sylejmani e përgëzon 

Atletika

Gresa Bakraçi fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik! Halil Sylejmani e përgëzon 

Nga: Kemajl Goca Më: 18 qershor 2022 Në ora: 21:37
Gresa Bakraçi fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik! Halil Sylejmani e përgëzon 

Edhe një sukses i madh për mbretëreshën e sporteve të Kosovës.

Atletja Gresa Bakraçi është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Ballkanik, që u mbajt në Craiova të Rumanisë.Gresa tregoi cilësitë e saj duke arritur në vendin e tretë dhe siguruar medalje të shtetit të Kosovës.
Image

Ajo arriti kohën për 9:33.74 minuta.

“Medalja e bronztë dhe rekord i Kosovës nga atletja Gresa Bakraçi në disiplinën Vrapim 3000 metra”, njofton Federata e Atletikës së Kosovës. 

Presidenti i Federatës së Atletikës së Kosovës, e përgëzon Gresën për këtë sukses, medaljen e bronztë.

Sylejmani tha se është një sukses jo vetëm për komunitetin e atletikës por për gjithë Kosovën.

Një medalje në kohën e duhur në prag të garave të Lojërave Mesdhetare që do të mbahen nga 26 qershori në Oran të Algjerisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat