E grushtuan 20 minuta para startit, atleti francez nuk dorëzohet dhe fiton garën

Atletika

E grushtuan 20 minuta para startit, atleti francez nuk dorëzohet dhe fiton garën

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 16:44
Atleti francez fiton garën

E grushtuan 20 minuta para startit, atleti francez nuk dorëzohet dhe fiton garën!

Atleti francez, Uilfrid Hapio ka shtangur botën teksa ja ka dalë të fitojë garën e vrapimit në kategorinë 400 metra me pengesa, teksa ja ka dalë të triumfojë pavarësisht një sulmi që pësoi 20 minuta përpara garës që e la më një sy të gjakosur, i cili u fashua më pas nga ana e mjekëve.

Hapio u grushtua disa herë në fytyrë nga një person i cili arriti të kalonte sigurinë dhe të sulmonte francezin i cili u shpëtua nga trajneri i tij i cili ndaloi agresorin përpara ndërhyrjes së policisë.

23-vjeçari e injoroi kërkesën e mjekëve të cilët i rekomanduan të mos merrte pjesë në garë me gjendjen e syrit të tij që ishte ende i gjakosur, por Hapio vendosi të garonte dhe të arrinte një fitore mbresëlënëse që u bë virale në rrjet brenda pak minutash.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat