Me rekord bote, fiton medaljen e artë

Atletika

Me rekord bote, fiton medaljen e artë

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 12:00
Me rekord bote, fiton medaljen e artë

Me rekord bote, fiton medaljen e artë!

Atletja amerikane Sidni MekLaflin nga Shtetet e Bashkuara, vendosi rekordin të ri të botës në 400 metra me pengesa, për të fituar medaljen e artë në Kampionatin e botës në atletikës,  cili po zhvillohet në Oregon të SHBA-s.

Meklaflin mbylli garën me një kohë të pabesueshme, nën 51 sekonda, duke vendosur kufijtë e rinj në 400 metra me penegesa, pasi që kronometri u ndal në 50.68 sekonda.

Pas amerikanes 22-vjeçare, u ndalën Famke Ball nga Holanda, me kohën 52.27 sekonda dhe Dalia Muhamad nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me kohën 53.13 sekonda.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat