Garon e vetme, por pengohet pak metra para finishit

Atletika

Garon e vetme, por pengohet pak metra para finishit

Më: 24 korrik 2022 Në ora: 23:25
Pengohet pak metra para finishit

Garon e vetme, por pengohet pak metra para finishit!

Atletja belge Anne Zagré, e cila nuk e përfundoi dot garën e saj për shkak të rrëzimit të amerikanes Nia Ali në baterinë e parë të 100 metrave me pengesa në Botërorin e Atletikës.

Ajo pati një mundësi tjetër për t’u kualifikuar në gjysmëfinale.

Atletja do të garonte e vetme për të regjistruar kohën e saj, por përfundoi duke u rrëzuar, pasi u përplas me një nga pengesat.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat