KA Rogana fiton nëntë medalje në Kampionatin e Kosovës në kros

Atletika

KA Rogana fiton nëntë medalje në Kampionatin e Kosovës në kros

Nga: K. G. Më: 9 tetor 2022 Në ora: 22:38
KA Rogana

Klubi atletikës Rogana ka shënuar rezultatet të lakmueshme në Kampionatin e Kosovës në Kros, që u zhvillua në Therandë. 

Atletët e klubit nga komuna e Dardanës treguan edhe një herë cilësitë e tyre duke dominuar në disa  disiplina, duke fituar gjithsejt nëntë medalje: Tri të arta, tri të argjendtë dhe tri të bronzta).

Kryetrajneri Zijadin Kryeziu është i kënaqur me rezultatet e djelmoshave dhe vashave të tij..  

 “Atletët tanë fituan 9-të medalje në Kampionatin e Kosovës në Kros që u mbajt në komunën e Therandës.

Plasmanet:

1. Musa Hajdari dis.10 km (S) vendi i parë
2. Leon Thaqi dis.8km (U23) vendi i  parë
3. Amer Kryeziu dis.800m (U10) vendi i parë
4. Blinera Salihu dis.800m (U10) vendi i dytë
5. Rozat Rrudhani dis.3km (U16) vendi i dytë
6. Ardison Tahiri dis.4km (U18) vendi i tretë
7. Vildane Salihu dis.1km (U12) vendi i tretë
8. Fjolla Kryeziu dis.1500m (U14) vendi i tretë
9. Shehat Rrudhani dis.4km (V) vendi i dytë.

Urime të gjithë atletëve, trajnerëve dhe drejtuesve të klubit për këto suksese, faleminderit sponsorit të klubit BRICKOS. Shpk për përkrahjen e vazhdueshme, çdo sukses i atletëve tanë dhe i klubit në përgjithësi po bëhet më i lehtë me përkrahjen e juaj andaj çdo fitore e jona është edhe e juaja”, njofton KA Rogana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat